Licencjonowany terapeuta manualny Dr Tomasz Kościuk
Dr Tomasz Kościuk ukończył dwuletnie Medyczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie, jest absolwentem pięcioletnich studiów kierunku fizjoterapii na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie uzyskał tytuł magistra.
Jako pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Antropologii i Anatomii Człowieka przez kilka lat zajmował się epidemiologią wad postawy ciała u dzieci i młodzieży. W 2009 roku uzyskał stopień naukowy doktora.

Kariera zawodowa
Prowadził cykliczne kursy dla fizjoterapeutów i lekarzy z dziedziny terapii manualnej oraz metod chiropraktycznych w Katowicach, występował na różnych konferencjach naukowych oraz publikował artykuły w polskich i zagranicznych czasopismach z zakresu biologii człowieka.
W latach 2000-2003 odbywał praktykę pod kierunkiem amerykańskiego lekarza chiropraktyki dra Charlesa JangDhari, D.C. (doctor of chiropractic, chiropractic physician) w Gabinecie Chiropraktyki (JangDhari Chiropractic Clinic) w Krakowie w zakresie diagnozowania chiropraktycznego, opisywania RTG w chiropraktyce, terapii manualnej (amerykańskich technik oraz metod: Diversified, Aktywator, Thompson – Drop Table, Gonstead).
Od roku 2000 praktykuje metody chiropraktyczne, ze szczególnym naciskiem na technikę Gonstead umożliwiającą szybką i bezpieczną pomoc pacjentom w odwracalnych zaburzeniach narządu ruchu. Uczestniczy regularnie w szkoleniach i kursach specjalistycznych z zakresu medycyny manualnej.
Wykształcenie dodatkowe
1999–2000 r.
Dwustopniowy kurs metody PNF (Proprio Neuro Fascilitation) potwierdzony certyfikatem.
2003–2004 r.
Kurs terapii manualnej wg nowozelandzkiej koncepcji Bryana Mulligana (poziom A podstawowy i B rozszerzony) potwierdzone międzynarodowymi dyplomami.
2004 r.
Sześciostopniowy kurs terapii manualnej wg koncepcji chiropraktyki w Medycznym Studium Podyplomowym „MSP–PAKT” w Katowicach prowadzonym przez mgr chiropraktyki R. Biernackiego, M.Sc., absolwenta AngoEuropean Chiropractic College z Anglii.
od 2004 r.
Samodzielnie współpracował z MSP–Pakt w Katowicach prowadząc wspólnie z dr Anthonym Narushka, D.C. cykliczne szkolenia dla lekarzy i fizjoterapeutów z zakresu terapii manualnej wg koncepcji chiropraktyki.
2004 r.
Kurs radiologii prowadzony przez mgr chiropraktyki R. Biernackigo, M.Sc.
2006 r.
Specjalistyczny dwustopniowy kurs osteopatii niemieckiej wg koncepcji Beckera–De Jonga dla fizjoterapeutów i lekarzy.
2006 r.
Kurs metody Trigger Points Therapy (Integrated Soft Touch Techniques, needle–free intervention in somatic pain syndromes) wg Eda Wilsona (UK).
2006-2007 r.
Specjalistyczne kursy metody Ackermanna – szwedzkiej metody terapii kręgosłupa prowadzony przez W. Ackermanna (Szwecja) – etap A,B i C.
2007 r.
Specjalistyczny kurs z zakresu metody Gonstead (dr A. Cox i dr D.Cox z USA), najpopularniejszej metody chiropraktyki do diagnozowania RTG i manualnej terapii kręgosłupa w Danii na Uniwerytecie Odense.
2013 r.
Gonstead Seminar of Chiropractic w Barcelona Chiropractic College (technique and advanced classes) – Dr. Alex Cox, Dr. John Cox, Dr. Bill Droessler i Dr. Ian Rossbough.
2015 r.
Gonstead Seminar of Chiropractic w Barcelona Chiropractic College (technique and advanced classes) – Dr. John Cox, Dr. Bill Droessler i Dr. Po Pomajzl.
2016 r.
Gonstead Seminar of Chiropractic w Barcelona Chiropractic College (essentials and technique classes) – Dr. John Cox, Dr. Bill Droessler i Dr. Po Pomajzl.

Zrzeszony w następujących stowarzyszeniach
PTMM
Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej
PTMMChiO
Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej, Chiropraktyki i Osteopatii
Członek zarządu PTF
(Polskie Towarzysto Fizjoterapii oddział Kraków)
Członek zwyczajny PTNKF
(Polskie Towarzystwo Nauk o Kulturze Fizycznej)
Członek EAA
(European Anthropological Association) i Polskiego Towarzystwa Antropologicznego (PTA)